Hikayemiz

Bizim Hikayemiz

2010

Kent Ajans Doğdu

2010 yılının Kasım Ayında kuruldu Kent Creativİst. Ancak o zaman ki adı Kent Ajans'idi. Memetcan Biber ve şimdileri isminin önemli olmadığı, bir arkadaşıyla beraber kurdular bu tasarım ajansını.

2013

Büyük Adımlar Büyük İşler

2013 yılıyla beraber, aldığı işler-projeler büyümeye başladı. İlk büyük markalarıyla, kurumsal şirketlerle, sektör öncüleriyle tanıştı ve çalıştı. "Ağaçları Sevdi" "Doğayı Savundu".

2016

Kent Ajans’dan / Kent Creativİst’e

Bazı büyük dostlukların da bitebileceğini en net yollardan öğrenip, hayatına tek başına devam etmeye karar verdi Kent Ajans. Ve kadrosunu koruyarak, sadece Memetcan Biber'in yönetiminde adını Kent Creativİst olarak değiştirdi. Not: Kadir Ötüken ve Mert Aydoğdu ekibe katıldı.

2017

DÜNYAYI KEŞFETME ZAMANI

Türkiye dışından ilk defa markalarla çalışmaya başladı. Bu topraklarda bulduğu çözümleri, Bu toprakların dışında da başarı ile uyguladı. Bambaşka kıtlardan, farklı diller konuşan müşterileri oldu.

2019

Büyümenin Zamanı Geldi

Beraber çalıştığı marka/isim sayısı çok hızlı yükselince, kadroyu da "tekrar" büyütmenin vakti gelmişti. Böylece Memetcan Biber'in omuzundan biraz daha fazla yük alınmış oldu. Kendileri de o yıl en uzun tatillerini yaptı...

2021

Pandemi’de Pes Etmek Yok!

Pandemi sürecinde asla küsmedi Kent Creativİst. Küçülmeye gitmedi. Tüm markalarına, çalıştığı tüm isimlere aynı hizmetleri vermeye devam etti. Yeni çözümler buldu. Yeni ve acil fikirler üretti. Hatta yeni isimler ve markalarla tanıştı. Bu sürecin sonunda, web sitesini yenilemeye bile karar verdi... Not: Temizlik, Maske, Mesafe